Doğum Fotoğrafçılığının Önemi

Her bebek, anne ve babanın avuçlarına düşen tazecik bir yapraktır…

Durmaksızın gelişimini sürdüren teknoloji hayatımıza yepyeni dinamikler ve alışkanlıklar kazandırdı. Bunların en başında da fotoğraflar çekmek ve bu sayede yaşamın keyifli anlarını çalabilmek dürtüsü yer alıyor.

Fotoğrafların en özel ve değerli türlerinden birini yaratan doğum fotoğrafçılığı ise dünya üzerinde ciddi bir ivme kazandı. Türkiye’de de doğuma yakın annelerin hızla araştırmaya başladığı bir meslek grubu haline geldi.

Doğuma giden her anın karelendiği bir sürece hakim olan doğum fotoğrafçıları, yıllar sonra bile gözlerde duygusal izler bırakacak fotoğraflar tasarlamak için çalışıyor.

Doğum Fotoğrafçısı

Doğum Fotoğrafçılığının Önemi

Devamını Oku

Doğum Sonrası İlk Kontroller

Yenidoğan Tarama Testleri

Yenidoğan tarama testleri, saptandığında tedavisi mümkün olan bazı hastalıkların tanınması için uygulanan testlerdir. Hayatın ilk aylarında belirti vermeyen bu hastalıklar önceden tanınamaz ise bebekte ciddi hasar oluşturabilir. Tanı konduğunda koruyucu tedavi uygulanabilir ve tam bir iyileşme sağlanabilir. Yenidoğan Servisi’nde her yenidoğana kan tarama ve işitme testleri yapılır. Devamını Oku

Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

doğum Fotoğrafçısı, yeni doğan fotoğrafçısı
Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

İnsanlığın başlangıcından beri ağlayan bebekleri (yeni doğan) susturmak ebeveyn ve bakıcılar için en büyük sorun olmuştur. Zamanla herkes kendisine özel bir teknik oluşturmuştur. Devamını Oku

Fotoğrafçılığın Mutluluğa Dönüştüğü An -Doğum Fotoğrafçısı-

Neden Doğum Fotoğrafçılığı?

Yeni Bireyin Hayata Merhaba Demesine Şahit Olmak !

Fotoğrafçılık, mutluluklara ortak olma yönüyle şüphesiz en keyifli mesleklerden biri. Hele bir de söz konusu doğum fotoğrafçılığı olunca, hem işin keyfi daha da artıyor hem de mutluluk iki katına çıkıyor. Çünkü Doğum fotoğrafçılığı başlı başına bir mucizeye tanıklık etmek ve bu mutluluğu yaşayanların sevincine ortak olarak, en özel anı ölümsüz kılmaktır.

Devamını Oku

Gece Korkusu, Çocuğunuzun Kabusu Olmasın!

Gece korkusu nedir?
Uyku terörü adıyla da anılan gece korkusu, çocuklarda sıklıkla 3-6 yaşları arasında görülen bir tür uyku bozukluğudur. Bu korku hali, çocuklarda yatma saatinden yaklaşık 1-2 saat sonra ortaya çıkar ve ani olarak uykuyu böler. Çocuklarda gerginlik, ağlama, hatta titreme gibi belirtilerle karakterizedir.

Devamını Oku

Sezaryen Öncesi Hazırlıklar Ve Yapılması Gerekenler

SEZARYEN AMELİYATI ÖNCESİ HAZIRLIKLAR
Sezaryen ameliyatından önceki günlerde hastanın evinde yapması gereken ve hastaneye yatış yapılan gün hastanede uygulanan bazı hazırlıklar vardır. Bunların çoğu diğer ameliyatlardaki hazırlıklara benzemesine rağmen sezaryen ameliyatında doğum gerçekleşmesinden dolayı bazı farklılıklar da içerir. Aşağıda belirtilen hazırlıklar daha önceden tarihi belirlenmiş sezaryenler için geçerlidir. Devamını Oku

Doğum Sonrası Kısa Sürede Forma Girmenin Yolları

Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Şefika Aydın Selçuk, yeni annelere sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.

Hamilelik döneminde anne adayları dünyaya bir bebek getirme heyecanının yanı sıra aldıkları fazla kiloları nasıl verecekleri konusunda endişeler yaşarlar. Doğum sonrası uygulanan bilinçsiz Diyetler ise annede kas kaybına, çeşitli hastalıklara yol açarken anne sütünün de kesilmesine neden olmaktadır. Doğumdan sonra uzman kontrolünde uygulanacak sağlıklı beslenme programı ile ideal kiloya kavuşulması önemlidir. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Şefika Aydın Selçuk, yeni annelere sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.

Devamını Oku