Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

doğum Fotoğrafçısı, yeni doğan fotoğrafçısı
Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

Bir Dokunuşla Yeni Doğan Bebeğin Ağlamasını Durdurabilir misiniz?

İnsanlığın başlangıcından beri ağlayan bebekleri (yeni doğan) susturmak ebeveyn ve bakıcılar için en büyük sorun olmuştur. Zamanla herkes kendisine özel bir teknik oluşturmuştur.
California, Santa Monica’dan Çocuk Hastalıkları Uzmanı (pediatrist) Dr. Robert Hamilton bildiğimiz her şeyi unutturacak bir teknikle ağlayan bütün bebekleri susturuyor.

30 yıllık deneyimli çocuk doktoru olan Robert Hamilton, bebeklerin doğru şekilde tutulduğu takdirde kesin olarak ağlamayı kestiğini söyledi. Hamilton çok küçük bir dokunuşla ağlayan bütün bebekleri susturuyor. Doktor Hamilton 30 yıldır bu mesleği yapıyor ve yeni doğan bebekler konusunda çok hassas. Ağlayan bebekleri susturmak için kendi geliştirdiği bir kaç adımlık tekniğine ‘The Hold’ yani ‘tutuş’ adını vermiş. Doktor Hamilton ilk önce bebeğin sağ kolunu bebeğin göğsüne doğru kıvırıyor. Daha sonra diğer kolunu kıvırıyor ve bir eliyle bebeğin her iki kolunu göğüslerine gelecek şekilde bebeğin boynunun tam altından tutuyor ve son olarak bebeğin kalça kısmından hafif sallayarak ağlayan bütün bebekleri susturuyor. Ünlü pediatrist bütün bu işlemleri yaparken oldukça nazik ve bebeğin canını hiç acıtmadan yapıyor.

 

 

Kaynak: Milliyet

 

Lütfen Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir